Marcel Kolaja (Piráti)

Odpovědi na otázky Evropanů CZ:

1. Jaké jsou podle vás v současnosti největší výzvy, před kterými stojí EU?

Evropa čelí několika hrozbám. Je to vzrůstající tlak populistů, oligarchů a extremistů, kteří ohrožují svobodu i fungování samotné Evropské unie. Stejně rozkladný vliv mají i velké korporace, které se vyhýbají placení daní a výrazně ovlivňují ve svém zájmu rozhodnutí EU. Stejně tak Evropa bude muset společně řešit zásadní výzvy v oblasti životního prostředí, migrace, obchodních válek velmocí či bezpečnosti. To vše je ale ztížené tím, že EU nedokáže svým občanům vysvětlit co dělá a proč.


Jak byste chtěli v případě svého zvolení pomocí tyto výzvy řešit?

Chceme bojovat proti těm, kteří by svobodu a demokracii v EU mohli ohrozit - v tomto ohledu nemůžeme dělat kompromisy. Náš program pak přímo nabízí 20 priorit, které chceme splnit.  Budeme maximálně transparentní v tom, s kým a jak se stýkáme a dáme si záležet, abyste vždy viděli co se chystá a proč.


Jak vaši voliči po 5 letech poznají, že jste byli v těchto oblastech úspěšní?

Nikdy nezůstáváme jen u prázdných volebních slibů, ale průběžně skládáme účty. Voliči si výsledky naší práce mohou prohlédnout na www.piratipracuji.cz, naši europoslanci budou pravidelně reportovat o své práci.


2. Existují podle vás specifické české národní zájmy? Které to jsou?

Naším hlavním zájmem je zůstat v jádru Evropské unie a získat v ní silnější úlohu. Evropská unie se musí soustředit na nejdůležitější společné problémy - a nechat nám prostor na to, abychom si domácí záležitosti rozhodli sami.

Jaké jsou vaše cíle v prosazování těchto zájmů na půdě EU?

Potřebujeme rychle zastropovat dotace velkým zemědělským podnikům, potřebujeme podpořit udržování krajiny, musíme nasměrovat evropské zdroje ze soukromých hotelů na infrastrukturu a vzdělávání, které budou sloužit všem.

Jak vaši voliči po 5 letech poznají, že jste byli v těchto oblastech úspěšní?

Chceme, stejně jako naši čeští poslanci a zastupitelé transparentně zveřeňovat naše jednání i program, takže si voliči snadno budou moci zkontrolovat, zda jejich zájmy hájime, či nikoliv.

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .