Jiří Pospíšil, TOP 09

Odpovědi na otázky Evropanů CZ:

1. Jaké jsou podle vás v současnosti největší výzvy, před kterými stojí EU? Jak byste chtěli v případě svého zvolení pomocí tyto výzvy řešit? Jak vaši voliči po 5 letech poznají, že jste byli v těchto oblastech úspěšní?

Velkou výzvou pro Evropskou unii je vyřešení aktuální bezpečnostní situace, která přímo souvisí s migrační krizí a terorismem. Podpořili jsme proto návrh Evropské komise na posílení Evropské agentury pro pohraniční a pobřežní stráž. Vnější hranici EU by v budoucnu mělo střežit až deset tisíc příslušníků. Naopak řešení nevidíme a nikdy jsme neviděli v uprchlických kvótách, které od samého počátku odmítáme.

Druhou velkou výzvou je reakce na změnu klimatu. Evropská unie musí být nadále lídrem ve snižování emisí a zmírňování zátěže naší planety. Řešení spatřujeme v podpoře nových technologií včetně elektromobility nebo v opatřeních, jako je již přijatý a námi podpořený zákaz jednorázových plastů.

2. Existují podle vás specifické české národní zájmy? Které to jsou? Jaké jsou vaše cíle v prosazování těchto zájmů na půdě EU? Jak vaši voliči po 5 letech poznají, že jste byli v těchto oblastech úspěšní?

Hlavním českým zájmem je podle nás setrvání naší země v Evropské unii. Bojujeme a nadále budeme bojovat proti všem pokusům o demontáž Evropské unie a budeme dělat maximum proto, abychom patřili do jejího jádra a měli maximální možný podíl na rozhodování uvnitř unijních institucí.

Větší důraz bychom v následujícím funkčním období měli dbát na odhalování fake news a na kybernetickou bezpečnost. Konkrétními kroky spatřuji například v posílení rozpočtu těchto oblastí a vytvoření celounijních koordinačních institucí a pravidel.

Vytvořeno pomocí Mozello - nejsnadnějšího nástroje na tworbu webů na světě.

 .